Idź do strony głównej

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu pracowników

Statystyki dotyczące wypalenia zawodowego wśród pracowników nie napawają optymizmem. Okazuje się bowiem, że syndrom wypalenia zawodowego jest coraz częstszym problemem, a Polacy są najbardziej wypalonym narodem w Europie. Aż 26% polskich pracowników odczuwa objawy wypalenia zawodowego. Wśród nich są przedstawiciele różnych zawodów, osoby wykonujące pracę fizyczną i biurową. Możliwe także, że już teraz do tej grupy należą także Twoi pracownicy.

Czy można uniknąć wypalenia zawodowego u pracowników? Na szczęście obecnie jest sporo możliwości pozwalających pracodawcy rozpoznać pierwsze symptomy wypalenia zawodowego i w porę zareagować, a także odpowiednio zapobiegać wystąpieniu syndromu.

Profilaktyka wypalenia zawodowego w firmie

Problem wypalenia zawodowego występuje zarówno w mniejszej firmie, jak i w korporacji zatrudniającej setki pracowników. Z uwagi na jego powszechność, jak i fakt poważnych konsekwencji z niego wynikających, warto poszerzać swoją świadomość na temat tego syndromu i nauczyć się tego, jak rozpoznać pierwsze objawy wypalenia zawodowego u pracowników i jakie są skuteczne sposoby na wypalenie.

Przyczyny wypalenia zawodowego u pracowników

Definicja wypalenia zawodowego WHO wskazuje na to, że wypalenie zawodowe powstaje jako następstwo przewlekłego stresu związanego z pracą, z którym pracownik nie potrafi sobie poradzić. Do wypalenia zawodowego może dojść bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Wśród najważniejszych przyczyn rozwoju wypalenia zawodowego u pracowników można wymienić przede wszystkim:

Bywa, że w danej firmie może się na siebie nakładać kilka różnych przyczyn. Określenie tego, co w firmie klienta powoduje rozwój wypalenia zawodowego u konkretnych pracowników, może pomóc w dopasowaniu odpowiednich środków zapobiegawczych. W tym celu ważne jest zbadanie przyczyn.

Jakie są konsekwencje wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe nie dotyka wyłącznie pojedynczych pracowników. Jest to problem całej organizacji, który prowadzi do poważnych konsekwencji. To właśnie dlatego tak ważne jest zapobieganie wypaleniu zawodowemu i efektywne działanie pracodawcy w tym kierunku.

Główne konsekwencje wypalenia zawodowego:

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu – jakie działania możemy zaproponować?

Rozwiązania zmierzające do zminimalizowania zagrożenia warto wdrożyć jeszcze zanim dostrzeżone zostaną u pracowników pierwsze oznaki wypalenia zawodowego. Działając w obszarze zapobiegania wypaleniu zawodowemu i pomagając w niwelowaniu jego skutków, oferujemy przede wszystkim:

Pracodawco! Chcesz zapobiegać wypaleniu w firmie i szukasz odpowiednich rozwiązań?

Skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci odpowiednie działania.

Dlaczego warto zapobiegać wypaleniu zawodowemu pracowników?

Profilaktyka wypalenia zawodowego w firmie może przynieść sporo korzyści nie tylko dla samego pracownika, ale również dla całej organizacji. Wśród najważniejszych korzyści z podjęcia działań zapobiegawczych warto wymienić:

Przeciwdziałanie syndromowi wypalenia zawodowego – od czego zaczynamy współpracę?

Jakie sposoby na wypalenie zawodowe będą najlepsze? Z doświadczenia wiemy, że każda organizacja ma swoją własną specyfikę pracy i własne wyzwania i problemy dotyczące relacji czy też występowania stresu zawodowego. Dlatego też ważne jest, aby rozwiązania zastosowane w danej firmie odpowiadały jej potrzebom.

Chcąc dopasować indywidualne rozwiązania odpowiadające na potrzeby klienta, rozpoczynamy współpracę od rozmowy, podczas której zorientujemy się w bieżącej sytuacji w firmie, aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach związanych ze stresem w pracy. Dowiemy się, jakie są oczekiwania klienta i zaproponujemy działania, które pomogą zniwelować zagrożenie wypaleniem zawodowym w firmie oraz walczyć z syndromem wypalenia u pracowników.

Dopiero po szczegółowych ustaleniach możliwe będzie zaplanowanie odpowiednich rozwiązań oraz przygotowanie dla klienta indywidualnej oferty.

Skuteczne zapobieganie wypaleniu zawodowemu – ile to kosztuje?

Zapewnienie firmie skutecznych rozwiązań w zakresie walki z zespołem wypalenia zawodowego za każdym razem może oznaczać zupełnie inny zakres działań. Wszystko zależne jest bowiem od specyfiki danej firmy. Zapewniając każdemu z naszych klientów indywidualne podejście do planowania rozwiązań w obszarze profilaktyki wypalenia zawodowego, za każdym razem przygotowujemy również osobną wycenę.

Od czego zależy cena?

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Zespół wypalenia zawodowego, stres w pracy i zdrowie psychiczne pracowników – dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod walki z wypaleniem zawodowym, sposobów zapobiegania problemom emocjonalnym u pracowników, a także dbania o zdrowie psychiczne w zespole? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły na temat dobrostanu pracowników we współczesnej organizacji.

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?