Idź do strony głównej

Dydaktyczne gry i atrakcje dla dzieci

Do niedawna atrakcje dla dzieci na eventy firmowe i pikniki kojarzyły się jedynie z animacjami takimi jak zabawy i występy służące głównie rozrywce. Tymczasem warto, np. przy organizacji rodzinnych imprez firmowych i eventów na temat zdrowia czy bezpieczeństwa, zadbać także o kreatywne i niosące ze sobą wartościową wiedzę atrakcje dla dzieci.

Gry dydaktyczne oraz warsztaty świetnie nadają się do przeprowadzenia w placówkach edukacyjnych, przedszkolach i szkołach, szczególnie jako uzupełnienie zajęć o charakterze dbania o bezpieczeństwo i zdrowie.

Planujesz atrakcje na piknik firmowy? Chcesz zapewnić dzieciom w ramach zajęć szkolnych i przedszkolnych ciekawe kursy? Zorganizuj warsztaty dla najmłodszych o tematyce pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej lub zdrowego odżywiania. Postaw na naukę poprzez wspólną zabawę.

Atrakcje dla dzieci

Chcąc zapewnić dzieciom adekwatne do wieku i rozwijające atrakcje, warto postawić na warsztaty rozwijające konkretne umiejętności i świadomość w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa. Podczas zaplanowanych aktywności dzieci przyswajają wiedzę przekazaną w ciekawy sposób i w formie wspólnej zabawy. To sprawia, że szybko chłoną wiedzę. Warto zatem postawić na szkolenia dla dzieci, dotyczące pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej lub zdrowego stylu życia.

Warsztaty takie jak kurs pierwszej pomocy, zajęcia z ochrony ppoż. oraz rozwijające świadomość na temat zdrowego odżywiania mogą być częścią imprezy integracyjnej lub pikniku firmowego dla pracowników, lub samodzielnym wydarzeniem w szkole lub przedszkolu. Aktywności prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych, ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, dietetyków, strażaków, inspektorów ppoż. oraz animatorów mających wyjątkowe podejście do dzieci.

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci – „Miś bohater”

Pierwsza pomoc jest umiejętnością, która może uratować czyjeś zdrowie lub życie, a nauczyć się jej mogą także dzieci. To wartościowa umiejętność dla najmłodszych. Dzięki warsztatom z Misiem Bohaterem, dzieci będą potrafiły zachować się w sytuacji zagrożenia i udzielić podstawowej pomocy osobie poszkodowanej.

Miś Bohater jest aktywnością dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. W ramach specjalnie przygotowanych ćwiczeń dzieci uczą się podstaw pierwszej pomocy, a jednocześnie oswajają się ​z trudnymi sytuacjami, w których mogą się znaleźć.​

W trakcie warsztatów pierwszej pomocy dla dzieci zostaną poruszone takie tematy, jak:

Oprócz wymiaru edukacyjnego, aktywność ma również duże walory angażujące dzieci w wykonywanie ćwiczeń praktycznych. Zachęcają ku temu wielkie pluszowe misie, pełniące rolę pacjentów, na których swobodnie i bez strachu mogą działać najmłodsze dzieci. Dla starszych dzieci przygotowane są fantomy.

Dla starszych dzieci, jeśli jest tylko taka potrzeba można zorganizować warsztat złożony z tych samych tematów, jednak oprawą dostosowany do preferencji młodzieży. Tutaj świetnie sprawdza się połączenie tej aktywności z goglami VR. W wirtualnej rzeczywistości starsze dzieci mogą spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Ochrona przeciwpożarowa w formie zabawy – „Mrówka strażak”

W obliczu zagrożenia pożarowego, czas reakcji odgrywa ogromną rolę. Równie ważne jest przeciwdziałanie panice. Od tego zależy niejednokrotnie zdrowie i życie dziecka, które znalazło się w sytuacji zagrożenia. Dlatego właśnie tak ważne są szkolenia, które uczą najmłodszych podstaw bezpieczeństwa pożarowego. Aktywność Mrówka Strażak jest przygotowana z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 14 lat.

Podczas warsztatów z ochrony przeciwpożarowej zostaną poruszone takie tematy, jak:

Podczas tej aktywności dzieci zmagają się z przygotowanymi dla nich specjalnymi zadaniami, a także, te najmłodsze, mogą się wcielić w role strażaków. W tym celu przygotowane są dla nich specjalne stroje, hełmy i gaśnice oraz zadanie do wykonania. To jest jeden z tych punktów, które wywołują bardzo szeroki uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

Nauka o zdrowym odżywianiu – „Jeż dietetyk”

Z danych statystycznych wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Otyłość i nadwaga są problemami coraz większej części naszego społeczeństwa. Aby odwrócić ten trend, warto jak najwcześniej sięgnąć po edukację żywieniową. Nawyki żywieniowe kształtuje się już od najmłodszych lat. Jeż Dietetyk ma za zadanie edukować dzieci na temat zdrowego ożywiania i zwiększyć u nich świadomość na temat szkodliwości wysoko przetworzonej żywności. Jest aktywnością skierowaną do dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Jak to robimy? Prowadzimy warsztat, który tematyką obejmuje następujące obszary:

Warsztat jest oparty na ćwiczeniach, zagadkach i doświadczeniach smakowych. W trakcie aktywności dzieci wchodzą w interakcje a naszymi specjalistami na stanowisku. To właśnie w ten sposób uczymy, że zdrowe jedzenie to wcale nie nudne jedzenie.

Chcesz zorganizować podobne atrakcje dla dzieci w swojej organizacji?

Skontaktuj się z nami. Nasz specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednie aktywności i przygotuje dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

Warsztaty dla dzieci w formie wspólnej zabawy - dlaczego warto?

Warsztaty rozwijające przydatne umiejętności są dobrym pomysłem zarówno jako zajęcia szkolne i przedszkolne, jak i atrakcje dla dzieci na imprezy firmowe. Dlaczego warto je zorganizować?

Wartościowa, praktyczna wiedza

Zajęcia takie jak pierwsza pomoc dla dzieci, ochrona przeciwpożarowa czy też nauka o zdrowym odżywianiu są rozwijające i przekazują dzieciom przydatne informacje. Nie służą jedynie rozrywce.

Inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie

Warsztaty poszerzają świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia. Dzieci zdobywają umiejętności, które są kluczowe w sytuacji zagrożenia, mogą uratować zdrowie lub życie.

Większa samodzielność i pewność siebie

Dzieci uczestniczące w zajęciach skupiających się na aspektach bezpieczeństwa, takich jak pierwsza pomoc lub ppoż. wiedzą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Są dzięki temu bardziej pewne siebie, potrafią szybko zareagować na niebezpieczne sytuacje.

Świadomość w zakresie zdrowia

Nauka zdrowych nawyków żywieniowych pozwala na dokonywanie zdrowych wyborów, co może zapobiec problemom z nadwagą i otyłością.

Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto zorganizować gry dydaktyczne na przykład podczas pikniku firmowego. Te aktywności uczą nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów. Decydując się na organizację takiej stacji edukacyjnej dla dzieci firma pokazuje jak ważne jest dla niej zdrowie pracowników oraz ich rodzin, że patrzy w przyszłość i dba o tę przyszłość.

A do tego wszystkiego aktywności te wywołują wiele pozytywnych emocji oraz są doskonałą okazją do robienia pamiątkowych zdjęć z firmowej imprezy. Dzięki temu firma zapada na dłużej w pamięci i bardzo dobrze się kojarzy.

Gry dydaktyczne dla najmłodszych - od czego zaczynamy współpracę?

Tak jak przy okazji organizacji różnego rodzaju pikników i eventów, tak również w kwestii organizacji atrakcji dla dzieci współpracę rozpoczynamy od rozmowy z klientem na temat jego oczekiwań i potrzeb. Przede wszystkim istotne będzie dla nas, czy zaplanowane atrakcje i warsztaty mają być samodzielnym wydarzeniem, czy też elementem większego eventu, np. w obrębie danej firmy. Ważną informacją będzie także grupa wiekowa, do jakiej adresowane mają być warsztaty, a także jej liczebność. Dopiero po dokładnym zbadaniu oczekiwań danego klienta rozpoczynamy planowanie atrakcji i gier dydaktycznych dla dzieci.

Warsztaty dla dzieci - ile to kosztuje?

Cena zorganizowania rozrywki dla dzieci w formie ciekawych warsztatów jest ustalana indywidualnie i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę to, ile warsztatów tematycznych będziemy organizować u klienta, czy będą one samodzielnym wydarzeniem, czy częścią np. imprezy integracyjnej dla pracowników, a także ile dzieci będzie brało udział w wydarzeniu. Istotną informacją jest także wiek dzieci, ponieważ podczas warsztatów dzieci dzielone są na grupy według wieku.

Na cenę wpływa również to:

W ramach aktywności każde dziecko otrzymuje dyplom uczestnictwa oraz po uzgodnieniu tego z klientem tematyczny gadżet (np. odblask w kształcie misia, saszetkę z ziołami, itp.). Wybór tego upominku wpływa na cenę całości usługi.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Gdy dydaktyczne i ciekawe atrakcje na imprezy firmowe - dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aktywności eventowych, sprawdzonych pomysłów na imprezy integracyjne i ciekawych warsztatów dla dzieci? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły na temat rozwijających gier team buildingowych i szkoleń.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?