Idź do strony głównej

Bezpieczeństwo epidemiologiczne w Twojej firmie

Kilka lat temu wprowadzenie stanu epidemii COVID-19 okazało się przyczyną wielu problemów polskich firm. Rosnąca liczba zachorowań i konsekwencje związane z nakładaniem kwarantanny, takie jak opóźnienia produkcje, zamykanie zakładów i starty finansowe sprawiły, że polscy pracodawcy szerzej zainteresowali się kwestią bezpieczeństwa epidemiologicznego. Tym bardziej, że koronawirus SARS-CoV-2 nie jest jedynym zagrożeniem epidemiologicznym, które może spowodować zagrożenie dla firmy, a tym samym dla ciągłości procesów produkcyjnych, z powodu wzrostu liczby zwolnień lekarskich. Warto chronić się również przed innymi występującymi sezonowo infekcjami dróg oddechowych, jak np. grypa.

Ochrona przed zagrożeniem epidemią w firmie i bezpieczeństwo pracowników

Wprowadzenie działań profilaktycznych i propagowanie zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego pozwoliło w pewnym stopniu ograniczyć narastanie zachorowalności. Warto pamiętać, że problem z chorobami zakaźnymi i ich zapobieganiem nie zniknął wraz ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego, a wdrożenie planu bezpieczeństwa epidemiologicznego i środków zapobiegawczych pomoże uchronić przed rozprzestrzenianiem się chorób w firmie, a także zapobiec przestojom produkcyjnym i zwolnieniom lekarskim.

System ochrony zdrowia w firmie - co możemy zrobić dla Twoich pracowników?

W przypadku bezpieczeństwa epidemiologicznego obowiązek noszenia maseczek to zdecydowanie za mało. Bardzo ważną kwestią jest rzetelna edukacja pracowników i stała weryfikacja tego, czy pracownicy rzeczywiście przestrzegają zaleceń. Dlatego właśnie, dbając o bezpieczeństwo epidemiologiczne w organizacjach, świadczymy usługi związane z:

W okresach wzmożonych zachorowań na grypę, COVID-19, RSV itp. pomagamy klientom w opracowaniu kampanii prozdrowotnych, których celem jest uświadomienie pracowników jak dbać o zdrowie swoje i innych. Mówimy m.in. o budowaniu odporności, szczepieniach ochronnych, objawach czy powikłaniach poszczególnych chorób.

Bezpieczeństwo epidemiologiczne nie polega tylko na działaniach związanych z COVID-19. Jego główna część dotyczy edukacji i wyjaśniania znaczenia wdrażania poszczególnych procedur.

Nowe wirusy i mutacje już istniejących będą się pojawiać co jakiś czas, co powoduje, że budowanie świadomości ludzi w zakresie bezpieczeństwa epidemiologicznego jest niezwykle ważne w minimalizowaniu skutków rozprzestrzeniania się zachorowań.

Chcesz sprawdzić, jak takie działania mogłyby wyglądać w Twojej organizacji?

Napisz do nas, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Ochrona przed zakażeniami wirusem i bezpieczeństwo epidemiologiczne - do kogo skierowana jest usługa?

Usługa przeznaczona jest dla:

Bezpieczeństwo epidemiologiczne w organizacji - dlaczego warto?

Zniesienie stanu epidemii COVID-19 nie oznacza, że całkowicie zażegnaliśmy zagrożenia związane z chorobami zakaźnymi. Dlatego właśnie warto wdrożyć działania związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym w firmie. Pomagają one przede wszystkim:

Plan bezpieczeństwa epidemiologicznego w firmie i ochrona zdrowia pracowników - od czego zaczynamy współpracę?

Każda firma ma odmienną specyfikę pracy oraz zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. Wymaga to indywidualnego podejścia przy opracowywaniu zasad i procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego, zawartego w przygotowanym planie. Może się okazać, że firma ma już wdrożone procedury od czasu trwania stanu epidemii COVID-19, ale potrzebuje zweryfikowania ich pod względem zgodności z prawem.

Podczas spotkania ustalamy z klientem jego potrzeby oraz oczekiwania, następnie definiujemy wstępny plan działania oraz skład zespołu roboczego, z którym konsultowane będą opracowane procedury, instrukcje czy plan bezpieczeństwa epidemiologicznego. W przypadku opracowania planu bezpieczeństwa epidemiologicznego działania docelowe rozpoczynamy od audytu epidemiologicznego u klienta, podczas którego na miejscu u klienta identyfikujemy newralgiczne obszary. Sprawdzamy zarówno obszar biurowy jak i produkcyjny, jeśli taki występuje u klienta oraz łańcuch dostaw.

Usługa może być jednorazowym działaniem lub długofalowym wsparciem klienta wraz z monitorowaniem aktualnych wytycznych epidemiologicznych (jeśli takie się pojawią) oraz ciągłą kampanią informacyjno-edukacyjną skierowaną do pracowników. W przypadku długofalowej współpracy koszty nie kumulują się w jednym czasie a rozkładają równomiernie przez czas współpracy.

Przeciwdziałania zagrożeniu epidemicznego i plan bezpieczeństwa - ile to kosztuje?

Z uwagi na fakt, że każde działania w obszarze zapobiegania zagrożeniom epidemiologicznym w firmie opracowywane są w zależności od potrzeb danego klienta, również usługa taka wyceniana jest w sposób indywidualny. W zależności od wybranej usługi z zakresu bezpieczeństwa epidemiologicznego, cena zależy od wielkości zakładu zarówno pod względem powierzchni, jak i zatrudnienia. Dodatkowe parametry wpływające na cenę to wielkość zakładu, rodzaj prowadzonej działalności, liczba procesów, rodzaj kanałów komunikacyjnych i zakres dokumentów do opracowania.

W przypadku kampanii edukacyjnych czy szkoleń wraz z klientem ustalamy cele, jakie chce osiągnąć tymi działaniami, grupę docelową, kanały komunikacyjne, zakres tematyczny i rodzaj materiałów do opracowania czy formę szkolenia.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Zagrożenie epidemiologiczne i zdrowie pracowników - dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki chorób, planowania programów zdrowotnych i działań wspierających zdrowie pracowników? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie ciekawe artykuły.

Artykuły

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?