Idź do strony głównej

Team building, integracja pracowników i grywalizacja

Dobre relacje zespołowe są bardzo istotne z uwagi na sprawną komunikację w firmie i większą efektywność pracowników. Zmotywowany, zintegrowany zespół pracowniczy to nie tylko wyższa wydajność całej organizacji i większa efektywność zespołu, ale również korzyści w postaci mniejszego odczuwania stresu i narażenia na mobbing w firmie. Zintegrowani, dobrze komunikujący się ze sobą pracownicy to także mniejsze ryzyko popełniania błędów przy pracy. Dlatego warto organizować wydarzenia, które pozytywnie wpłyną na relacje w firmie i komunikację w pionie i w poziomie. Od czego zacząć i co najlepiej sprawdzi się w organizacji? Zorganizuj zespołowe zajęcia integracyjne i team building w firmie z pomocą doświadczonych specjalistów.

Zespołowe zajęcia integracyjne – team building w firmie

Zdając sobie sprawę z roli dobrej komunikacji i umiejętności współpracy w zespole, pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na aspekt integracji pracowników. Silny, zintegrowany zespół zapewnia bowiem firmie nie tylko lepszą wydajność, ale wpływa także na budowanie lepszych relacji w miejscu pracy, unikanie konfliktów, a tym samym na zdrowie psychiczne pracowników. Integracja zespołu i rozpoznanie jego silnych stron i obszarów do rozwoju to jedne z funkcji team buildingu.

Chcąc jednak zorganizować team building w firmie, warto dokładnie przemyśleć, jakiego typu aktywności mogą okazać się przydatne, na co w szczególności chcemy położyć nacisk w organizacji. Pomocne w określeniu celów i sposobów ich realizacji mogą okazać się konsultacje i wsparcie specjalistów z firmy zewnętrznej.

Zabawy team buildingowe i popularne aktywności integracyjne

W NMS Poland zajmujemy się pełną organizacją imprez integracyjnych, zaczynając od zbadania potrzeb klienta oraz celów jakie chce osiągnąć, poprzez opracowanie koncepcji wydarzenia, po organizację zadań czy atrakcji dla uczestników wydarzenia oraz zaplecza logistycznego. Posiadamy mnóstwo opracowanych, ciekawych pomysłów na zabawy team buildingowe. Specjalizujemy się w tematach, które pomagają budować zdrową i odpowiedzialną kulturę organizacyjną. Poprzez swoje działania wspieramy klientów, którym szczególnie zależy na działaniach na rzecz promocji zdrowia, kultury bezpieczeństwa czy środowiska. Organizujemy wydarzenia firmowe, takie jak:

W swojej ofercie mamy różne popularne metody integracji, aktywności i zabawy team buildingowe, obejmujące zarówno outdoor team building, jak i indoor team building. Klient może wybrać zadania wzmacniające wybrany obszar, na którym mu najbardziej zależy. Do dyspozycji klienta są zadania intelektualne, sprawnościowe, kreatywne a także gry planszowe, mobilne escape roomy, gry scenariuszowe np. murder mystery (uczestnicy wcielają się w szpiegów lub detektywów i prowadzą śledztwo kryminalne), podchody, zadania pozwalające wspólnie rozwiązywać problemy itp. Bardzo dobrze sprawdzają się także aktywności z użyciem gogli VR i aplikacji dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Zakres działań i metod integracji zespołu jest bardzo szeroki, a zadania zawsze dopasowane są do specyfiki potrzeb danej firmy.

Dodatkowo każde takie zadanie może być połączone ze szkoleniem tematycznie dopasowanym do danego zadania/gry. Warto zorganizować takie szkolenia połączone z team buildingiem zwłaszcza wtedy, gdy dla klienta ważny jest nie tylko aspekt integracji zespołu, ale także rozwijanie określonych kompetencji.

Inną ciekawą alternatywą integracji pracowników jest wykorzystanie grywalizacji w osiąganiu celów indywidualnych oraz zespołowych. Grywalizację można wykorzystać zarówno on-line, jak i podczas wydarzeń stacjonarnych.

Dla kogo jest team building, aktywności integracyjne i grywalizacja?

Aktywności pomagające w budowaniu zespołu to świetne wyjście szczególnie dla pracodawców, którym zależy na integracji zespołu i zbudowaniu pozytywnej atmosfery w miejscu pracy, a także:

Potrzebujesz team buildingu i aktywności integrujących zespół?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie.

Gry team buildingowe i integracja zespołu – dlaczego warto?

Organizacja zajęć ukierunkowanych na integrację zespołu i team building pozwoli na efektywniejsze rozwiązywanie problemów z komunikacją. Działania te przynoszą szereg korzyści nie tylko dla pracowników, ale i całej firmie. Co warto wymienić wśród korzyści i jakie mogą być efekty team buildingu w organizacji?

Integracja i budowanie zespołu – jak wygląda początek współpracy?

Rozpoczynając współpracę w zakresie integracji i zajęć team building, na początku przeprowadzamy wywiad z klientem, podczas którego poznajemy jego oczekiwania i cele, jakie chce zrealizować. Chcąc dowiedzieć się więcej o pracownikach klienta oraz trudnościach, z jakimi się borykają, prosimy klienta o scharakteryzowanie zespołu. Pytamy również o wcześniejsze doświadczenia dotyczące team buildingu i organizowania imprez oraz warsztatów integracyjnych, a także o wymagania co do lokalizacji imprezy.

Dopiero po dokładnym rozpoznaniu potrzeb i oczekiwań klienta, podpisujemy z nim umowę, w której są określone szczegółowe warunki współpracy oraz zakresy odpowiedzialności, a także wybrane scenariusze team buildingu w jego organizacji.

Ile kosztuje zorganizowanie integracji i gier team building w firmie?

Każda firma wymaga spersonalizowanego podejścia do planowania aktywności mających na celu skuteczne budowanie zespołu i integrację pracowników. Ze względu na ogromną różnorodność wymagań klientów i koncepcji wydarzenia, wyceny są zatem dokonywane indywidualnie. Przykładowo organizacja team buildingu w formie murder mystery zaczyna się od 7.000 PLN netto.

Co wpływa na cenę zorganizowania przydatnych aktywności w firmie? Na cenę wpływa przede wszystkim:

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Metody integracji zespołu i popularne aktywności eventowe – dowiedz się więcej

Inwestycja w dobrą komunikację i integrację pracowników zawsze się opłaca. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wpłynąć na zespoły pracownicze w zakresie integracji i budowania potencjału pracowników? Interesują Cię ciekawe aktywności eventowe i ich wpływ na relacje w organizacji? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły na temat eventów pomagających w integracji zespołu.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?