Idź do strony głównej

Edukacja zdrowotna w firmie – szkolenia i warsztaty

Jednym z istotnych elementów dbania o zdrowie pracowników jest zapewnienie im dostępu do rzetelnej wiedzy na tematy zdrowotne. Warsztaty i szkolenia poświęcone zdrowiu fizycznemu i psychicznemu to prosty sposób na to, jak poszerzyć świadomość zespołu w obszarze zdrowego stylu życia i zwrócenia uwagi pracowników na kwestie profilaktyki chorób i wykonywanie regularnych badań.

Warsztaty i szkolenia świetnie sprawdzają się zarówno jako samodzielne działania w miejscu pracy, jak i elementy dłuższej kampanii edukacyjnej lub eventu takiego jak dzień zdrowia pracownika w firmie.

Promowanie zdrowia w pracy – warsztaty i szkolenia dla pracowników

Współczesna promocja zdrowia w pracy powinna opierać się już nie tylko na zapewnieniu pracownikom dostępu do pakietów medycznych, ale przede wszystkim na poszerzaniu ich świadomości w obszarze profilaktyki i zdrowego stylu życia. Ważne są tutaj zarówno aspekty dotyczące zdrowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej, profilaktyki chorób, ergonomii (oceny miejsca pracy) oraz regularnych badań. Chcąc zaplanować w firmie działania będące efektywną promocją zdrowia, warto sięgnąć po rozwiązania takie, jak szkolenia i warsztaty i zaplanować rzetelną edukację zdrowotną w firmie.

Warsztaty i szkolenia, wspierające dobrostan pracowników mogą być ciekawym elementem szerszej strategii zarządzania zdrowiem pracowników. Ważny jest w tym przypadku odpowiedni dobór aktywności do potrzeb organizacji.

Szkolenia zdrowotne dla pracowników

Zadbaj o edukację zdrowotną w miejscu pracy. Zorganizuj szkolenia dla pracowników, dotyczące tematu zdrowia psychicznego i fizycznego, kompetencji miękkich i pozytywnego wpływu zbilansowanej diety na samopoczucie. Co możemy zaproponować Twojej firmie?

Obszary, w których realizujemy szkolenia:

Dostępne formy szkoleń:

Szkolenia realizujemy przy współpracy ze specjalistami SQD Alliance

Edukacja zdrowotna w miejscu pracy – warsztaty wspierające dobrostan pracowników i bezpieczeństwo pracy

Wzbogać koncepcję promocji zdrowia w firmie o ciekawe, angażujące warsztaty na temat zdrowia układu ruchu, profilaktyki nowotworowej, zdrowego odżywiania, jogi twarzy a także bezpieczeństwa i higieny pracy. Dla Twoich pracowników możemy zorganizować:

instruktaż "Trening przy biurku"

Warsztaty pokazujące, że nawet kilkuminutowe, ale systematyczne ćwiczenia mogą przynieść korzyści dla ich zdrowia i samopoczucia w miejscu pracy. To krótki instruktaż ćwiczeń, które wzmocnią i rozluźnią mięśnie.

Warsztat zawiera nieskomplikowane ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie. Ćwiczenia dobrane są specjalnie do obciążeń występujących na stanowiskach pracy pracowników produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac wymagających wymuszonej pozycji ciała.

Warsztat zajmuje się tematyką profilaktyki raka piersi. Podczas warsztatu poruszone zostają tematy związane z badaniami profilaktycznymi i diagnostyką, a także instruktażem samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów.

Zdrowe odżywianie i dbanie o odpowiednią zawartość witamin i mikroelementów w pożywieniu to jeden z fundamentów zdrowia. Tematyka warsztatu obejmuje zrozumienie oznaczeń zamieszczanych przez producentów na opakowaniach żywności.

Joga jest doskonałym sposobem na odprężenie, a joga twarzy dodatkowo działa liftingująco. Jest to aktywność szczególnie polecana wśród kobiet.

Podczas warsztatu pracownicy dowiedzą się, jak wykonać automasaż piłeczkami lacrosse i jak może on wpłynąć na niwelowanie napięcia mięśniowego powstałego w pracy.

Warsztaty mają za zadanie pokazać pracownikom różne typy sportów i zachęcić ich do regularnej aktywności fizycznej. Wśród przykładowych warsztatów wymienić można m.in. jogę, zumbę, nordic walking, sztuki walki czy ćwiczenia z taśmami thera-band.

Celem aktywności jest zwiększenie bezpieczeństwa pracy i świadomości w zakresie stosowania środków ochrony indywidualnej do pracy na wysokości. W ramach warsztatów odbywają się konsultacje, rozmowa i część praktyczna ze specjalistą.

Chcesz zorganizować warsztaty i szkolenia dla swoich pracowników?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie.

Edukacja pracowników – dlaczego warto postawić na promocję zdrowia w firmie?

Warsztaty edukacyjne oraz szkolenia stanowią dla pracowników cenne źródło rzetelnej wiedzy na temat zdrowia i profilaktyki oraz ciekawy sposób na promocję zdrowia w firmie. Wśród korzyści z wdrażania takich działań w miejscu pracy wymienić można m.in. takie, jak:

pozytywny wpływ na zdrowie i dobrostan pracowników

działania prozdrowotne dostarczają pracownikom praktycznych wskazówek na temat dbania o zdrowie, co z kolei sprzyja poprawie ich kondycji fizycznej i psychicznej.

mniejsze koszty związane ze zdrowiem

promowanie zdrowia w pracy - profilaktyki i zdrowego stylu życia, przyczynia się do zmniejszenia się liczby zwolnień lekarskich, absencji oraz rotacji w firmie. Tym samym zmniejszają się także koszty.

produktywne miejsce pracy

polepszenie się stanu zdrowia pracowników wpływa na ich większą efektywność, kreatywność i chęć do podejmowania nowych wyzwań.

zachęta do dbania o zdrowie w pracy i poza nią

promocja aktywnego uczestnictwa w aktywnościach fizycznych i zdrowej diety inspirują pracowników do dbania o zdrowie w pracy i poza nią, profilaktykę i work-life balance. To przedkłada się na ich lepsze samopoczucie.

integracja pracowników i budowanie zespołu

wspólne aktywności, takie jak szkolenia, warsztaty, grywalizacja i gry teambuildingowe mogą pozytywnie wpłynąć na integrację pracowników i budowanie silnego zespołu.

lepszy wizerunek firmy

klient zyskuje opinię odpowiedzialnego pracodawcy, dbającego o kwestie zdrowia w pracy. To wpływa na lepszy wizerunek nie tylko w oczach pracowników, ale również kontrahentów, klientów i osób planujących aplikować do danej organizacji.

Szkolenia i prozdrowotne działania w miejscu pracy – od czego rozpoczynamy współpracę?

Po zrealizowaniu kilkuset warsztatów i szkoleń wiemy, że każda firma wymaga innego podejścia do spraw zdrowia pracowników. Przede wszystkim każda organizacja ma odmienną specyfikę pracy, wyzwania i potrzeby w obszarze promocji zdrowia w pracy i programów zdrowotnych. Dlatego tak istotne jest, by każde działania dopasować indywidualnie do organizacji. Współpracę z klientem rozpoczynamy więc od rozmowy na temat jego oczekiwań i potrzeb w obszarze zarządzania zdrowiem pracowników, starając jak najwięcej dowiedzieć się o danej firmie i jej pracownikach, ich problemach i ewentualnych zagrożeniach dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Poznając firmę i jej potrzeby, pomożemy klientowi zaprojektować warsztaty i szkolenia idealnie wpasowujące się w jego oczekiwania.

Promocja zdrowego stylu życia w firmie, warsztaty i wystawy – ile to kosztuje?

Zawsze indywidualnie podchodzimy do planowania wszystkich działań zdrowotnych w firmach klientów, z którymi współpracujemy. Ponieważ jednak działania te są dopasowane do potrzeb organizacji i projektowane z myślą o konkretnym kliencie, są również indywidualnie wyceniane dla danej firmy. Wszystko zależy od tego, jak długo ma potrwać dana aktywność lub szkolenie, czy będzie samodzielnym projektem, czy też elementem eventu takiego jak dzień zdrowia w miejscu pracy, a także od tego:

Znając te dane, możemy przygotować dla klienta ofertę, która pozwoli dopasować ciekawe aktywności do oczekiwań, a także optymalnie zaplanować budżet przeznaczony na tego typu działania w firmie.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Dobrostan pracowników i edukacja zdrowotna w miejscu pracy – dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat efektywnej promocji zdrowia w firmie i działań prozdrowotnych, jakie warto przeprowadzić w organizacji? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły na temat zdrowia pracowników i działań wellbeing.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?