Symulacje i pokazy pierwszej pomocy oraz ppoż.

Zarówno pierwsza pomoc przedmedyczna, jak i ochrona przeciwpożarowa są bardzo ważnymi elementami bhp w organizacji. Uczą bowiem pracowników, w jaki sposób zachować się w obliczu zagrożenia zdrowia i życia, a także prawidłowej reakcji w sytuacji wystąpienia pożaru i konieczności ewakuowania się z budynku. Zapewnienie pracownikom edukacji oraz ćwiczeń w zakresie ppoż. oraz udzielania pierwszej pomocy jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo zespołu i mienia firmowego. W symulacje i pokazy warto wzbogacić standardowe szkolenie z pierwszej pomocy oraz szkolenie przeciwpożarowe pracowników.

Symulacje i pokazy – pierwsza pomoc przedmedyczna i ochrona przeciwpożarowa

Chcąc zadbać o stan wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy i postępowania w przypadku zagrożenia pożarowego, warto sięgnąć po stacje i pokazy, podczas których wiedza przekazywana jest w krótkiej, przystępnej formie. Podczas wybranej aktywności uczestnicy dowiadują się najważniejszych rzeczy o danym zagadnieniu, a także mają szansę przećwiczyć swoją wiedzę pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej – instruktorów pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej. Kadra dydaktyczna nie tylko przekazuje uczestnikom najważniejsze informacje, ale również dba o bezpieczeństwo kursantów podczas ćwiczeń praktycznych.

Symulacje i pokazy pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej świetnie sprawdzą się zarówno jako samodzielne aktywności, jak i elementy eventu poświęconego bezpieczeństwu i zdrowiu. Warto sięgnąć po nie również przy profesjonalnym szkoleniu przeciwpożarowym oraz pierwszej pomocy, gdzie będą dodatkowymi modułami.

Jakie wystawy, pokazy i punkty edukacyjne możemy zorganizować?

Aktywności uczą sposobu zachowania się w sytuacjach zagrożenia, związanych z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy, ewakuacji oraz gaszeniem pożarów. Prowadzone są przez doświadczonych trenerów – ratowników medycznych, instruktorów pierwszej pomocy oraz specjalistów ds. ochrony przeciwpożarowej.

Pokazy pierwszej pomocy dla Twojego zespołu:

Stacja „Bez urazu”

Podczas tej aktywności uczestnicy zapoznają się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku najczęstszych urazów kończyn górnych. Uczestnicy mają do dyspozycji imitacje ran i sztuczną krew, dzięki czemu ćwiczenia są bardziej realne i na dłużej zapadają w pamięć.

Celem aktywności jest nabycie przez pracowników praktycznych umiejętności w zakresie zaopatrywania urazów narządu wzroku, a także uświadomienie uczestnikom, że w przypadku urazów oczu najważniejsza jest ​natychmiastowa reakcja.

Ta stacja poświęcona jest nauce udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń. Wykorzystujemy tutaj imitacje ran oraz omawiamy z uczestnikami zastosowanie hydrożeli, jako skutecznych opatrunków w przypadku oparzeń.

Stacja związana z reanimacją krążeniowo-oddechową i udzielaniem pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. W ramach tej aktywności uczestnicy mają możliwość poćwiczyć RKO z użyciem defibrylatora AED na fantomie.

Na stanowisku uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia na fantomach resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przy jednoczesnym podglądzie na ekranie, jak efektywna jest ich praca. Aktywność może zostać przeprowadzona indywidualnie, jak i w formie rozgrywki drużynowej.

Stacje i punkty edukacyjne – praktyczna nauka ppoż. i ćwiczenia z gaszenia pożarów:

Stacja „Strefa ucieczki”

Jest związana z przestrzeganiem zasad bhp, ewakuacją pożarową i ochroną przeciwpożarową. Zadaniem uczestników jest znalezienie najkrótszej drogi ucieczki na specjalnie przygotowanych planszach. Stacja może być rozszerzona o gogle VR. W specjalnej aplikacji uczestnicy mają za zadanie ewakuować się z płonącego budynku.

Podstawowe szkolenie ppoż. na temat gaszenia pożarów. W trakcie pokazu uczestnicy mogą wziąć udział w ćwiczeniach z gaszenia pożarów – praktycznego użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, takiego jak gaśnice czy koc gaśniczy. Aktywność tę można zmodyfikować i oprzeć na wirtualnej rzeczywistości, w której pracownicy będą mogli zmierzyć się z gaszeniem np. płonącego oleju.

Zadymiony namiot pozwala na symulację ewakuacji ludzi z zadymionego pomieszczenia. Zadaniem uczestników aktywności jest ewakuacja osoby poszkodowanej z namiotu. Podczas aktywności zostają także omówione główne zasady bezpiecznego postępowania podczas ewakuacji w tracie pożaru. Stacja ta może obejmować także ewakuację z samochodu.

Zarówno pierwszą pomoc jak i postępowanie w przypadku pożaru możemy zorganizować u klienta jako specjalnie przygotowaną symulację. W ramach sprawdzania świadomości pracowników w tym zakresie oraz praktycznego ćwiczenia ich umiejętności do udzielania pierwszej pomocy i/lub ewakuacji, organizujemy symulacje wypadków z udziałem pozorantów, sztucznych ran i krwi. Po całym wydarzeniu klient otrzymuje raport z obserwacjami i wnioskami od naszych specjalistów, które obszary działały prawidłowo, a gdzie potrzebna jest jeszcze optymalizacja, by podnieść bezpieczeństwo pracowników. Taka symulacja jest doskonałą aktywnością, którą można zorganizować w ramach próbnej ewakuacji lub dni bezpieczeństwa w firmie.

Aktywności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości:

Ciekawą formą przyswajania wiedzy, którą warto zaoferować pracownikom, są aplikacje na gogle VR. Korzystanie z gogli VR pozwala przećwiczyć w bezpiecznych warunkach zachowanie w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Dzięki ćwiczeniom z pomocą wirtualnej rzeczywistości, pracownicy mają szansę przećwiczyć m.in. gaszenie pożarów lub udzielanie pierwszej pomocy. Zaletą takich ćwiczeń jest większe zaangażowanie pracowników i możliwość sprawdzenia odporności na stres w warunkach zagrożenia.

Chcesz dowiedzieć się, jak pokazy i symulacje pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej mogą wyglądać w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami. Nasz specjalista pomoże Ci dobrać aktywności do potrzeb Twojej organizacji.

Dlaczego warto zorganizować pokazy ochrony ppoż. i udzielania pierwszej pomocy?

Zorganizowanie pokazów i warsztatów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w wybranych sytuacjach oraz postępowania w przypadku zagrożenia pożarowego może przynieść szereg korzyści nie tylko dla pracowników, ale również dla całej organizacji. Pozytywnie wpływa na kulturę bezpieczeństwa firmy, kształtując u pracowników właściwe postawy w niebezpiecznych sytuacjach, wymagających określonego działania.

Korzyści dla pracodawcy:

Korzyści dla pracownika:

Pokazowe kursy pierwszej pomocy i gaszenia pożarów – od czego zaczynamy współpracę?

Rozpoczynając współpracę, staramy się przede wszystkim jak najdokładniej poznać specyfikę pracy danej firmy oraz potrzeby i wyzwania klienta pod kątem bezpieczeństwa – pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej. Każda firma wymaga bowiem indywidualnego podejścia i dopasowania aktywności w taki sposób, by przyniosły jej one jak najwięcej korzyści. W tym celu przeprowadzamy rozmowę z klientem, na podstawie której opracowujemy plan aktywności. Ustalamy, dla ilu pracowników będzie przeprowadzana aktywność, czy będzie samodzielnym projektem, czy też częścią większego eventu lub szkolenia, a także, gdzie odbędą się pokazy i warsztaty. Ustalenie miejsca jest szczególnie ważne przy okazji aktywności związanych z ochroną przeciwpożarową, ponieważ wymagają one większej przestrzeni.

Krótkie warsztaty i pokazy udzielania pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej w firmie – ile to kosztuje?

Cena zorganizowania pokazów i stacji jest ustalana każdorazowo indywidualnie z uwagi na to, że również każda usługa dostosowana jest w oparciu o wytyczne danego klienta i jego potrzeby. Przy opracowywaniu oferty staramy się jak najlepiej dopasować do tego, czego potrzebuje konkretna firma. Co zatem ma wpływ na finalną cenę usługi? Będzie to przede wszystkim:

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Szkolenia przeciwpożarowe i pierwsza pomoc w organizacji – dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo w firmie? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły na temat szkoleń pierwszej pomocy, wyposażenia apteczki, bezpiecznego zachowania w miejscu pracy, a także związane z ochroną przeciwpożarową w firmie i organizacją szkoleń ppoż. Sprawdź i dowiedz się więcej.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?