Idź do strony głównej

Gogle VR – szkolenia w Twojej firmie

Świat wirtualnych gier przenosi się do świata szkoleń i eventów firmowych. Słusznie, bo szkolenia VR odznaczają się wysoką skutecznością, aktywizują uczestników i pozwalają w ciekawy sposób przyswoić wiedzę. Obecnie po szkolenia z wykorzystaniem gogli VR sięga coraz więcej pracodawców. Aplikacje VR są z powodzeniem wykorzystywane do szkoleń w zakresie bhp, ppoż., pierwszej pomocy czy ochrony środowiska.

Jak działają okulary VR i dlaczego są tak skuteczne?

Okulary wirtualnej rzeczywistości działają na zasadzie odwzorowania realnych sytuacji za pomocą nowoczesnej technologii. Osoba, która bierze udział w szkoleniu VR jest odcięta od świata realnego, dzięki czemu może w pełni wczuć się w daną sytuację, przedstawianą za pomocą okularów VR. To pozwala na przećwiczenie konkretnych zachowań w obliczu sytuacji potencjalnie niebezpiecznej lub takiej, w której trzeba podjąć decyzje związane np. z bezpieczeństwem, ochroną ppoż. czy pierwszą pomocą. Wszystko odbywa się jednak w bezpiecznych warunkach.

Nowoczesne aplikacje VR starają się jak najdokładniej odwzorować warunki panujące w świecie realnym. Stąd też np. przy udzielaniu pierwszej pomocy będziemy mieć wrażenie przebywania na ruchliwej ulicy.

Łatwiejsze zastosowanie umiejętności pozyskanych dzięki okularom VR

Umiejętności przetestowane w czasie szkolenia VR łatwiej zastosować w realnym życiu. Wszystko z powodu powiązania szkolenia z pamięcią mięśniową. W trakcie ćwiczeń, które wykonujemy, podczas gdy mamy na sobie okulary VR, mózg zapamiętuje kolejne ruchy, jakie musimy zastosować. Dzięki temu łatwiej jest je nam odtworzyć w chwili, gdy znajdujemy się w realnej sytuacji, wymagającej od nas zastosowanie konkretnych umiejętności.

Katalog szkoleń VR

LATO Z VR

Wykorzystaj aplikacje VR w swojej firmie!

W okresie letnim 01.07-31.08.2024 przygotowaliśmy specjalną promocję:

– 20 % rabatu na wypożyczenie gogli VR wraz z wybraną aplikacją.

Zorganizuj niezapomniany letni event lub szkolenie dla swoich pracowników!

Dlaczego warto korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości podczas szkoleń?

Korzystanie podczas szkoleń i eventów z zestawu gogli VR jest coraz chętniej stosowane. Co w szczególności za tym przemawia? Wśród zalet warto wymienić przede wszystkim:

wysoką skuteczność szkoleń VR

według przeprowadzonych badań, osoby szkolące się za pomocą okularów VR są bardziej skoncentrowane, dzięki czemu przyswajają wiedzę aż 4-krotnie szybciej, niż osoby korzystające ze szkolenia tradycyjnego.

większa pewność siebie

osoby, które przeszły szkolenie z użyciem gogli VR są bardziej pewne siebie w sytuacji, która wymaga od nich zastosowania pozyskanych umiejętności. Skraca to czas reakcji np. w przypadku zagrożenia i jest niezwykle ważne m.in. w obszarze udzielania pierwszej pomocy.

zbadanie reakcji na stresujące sytuacje

okulary VR dają nam szansę zanurzenia się w sytuacji zbliżonej do realnej, a więc również pełnej ewentualnych stresorów. To pozwala sprawdzić reakcję na stres.

eliminowanie rozpraszaczy

szkolenia VR pozwalają na wyeliminowanie rozpraszaczy ze świata zewnętrznego, angażując uczestnika w 100%.

Szkolenia i aplikacje VR - co możemy Ci zaoferować?

Szkoleniowe aplikacje VR obejmują bardzo szeroki obszar i mogą dotyczyć ćwiczeń w zakresie:

Elementy szkolenia w środowisku wirtualnej rzeczywistości będą bardzo dobrym uzupełnieniem szkoleń stacjonarnych dla pracowników, a także eventów firmowych.

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy spersonalizowaną ofertę dla Twojej organizacji. 

Ile kosztują szkolenia VR?

Koszt szkolenia czy innej aktywności z użyciem gogli VR jest wyceniany indywidualnie i zależy między innymi od:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Nasz specjalista pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy i przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań.

Gogle VR - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Wśród najczęstszych pytań dotyczących gogli VR pojawiają się te dotyczące przeprowadzania szkoleń, jak i samych cech produktu – w jaki sposób okulary VR wpływają na osoby, które z nich korzystają.

Czy szkolenia z użyciem okularów wirtualnej rzeczywistości są bezpieczne?

Tak, szkolenia z użyciem okularów VR to nie tylko skuteczna, ale również sprawdzona i bezpieczna metoda przyswajania wiedzy. Szkolenia prowadzone są pod okiem organizatora i mają odpowiedni, optymalny czas. Zwykle od 5-20 minut wystarcza na przejście danej aplikacji VR, bez nieprzyjemnych objawów u uczestnika szkolenia. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że podatność na nudności lub zawroty głowy jest zależna od prywatnych preferencji, jednak podczas tak krótkiego szkolenia z goglami wirtualnej rzeczywistości uczestniczy zazwyczaj nie odczuwają tych nieprzyjemnych objawów.

Jednym z najczęstszych pytań pozostaje kwestia przeciwwskazań do stosowania okularów VR. Producent gogli VR wykorzystywanych przez nas w szkoleniach zaleca kontakt z lekarzem przez stosowaniem gogli w przypadku:

  • ciąży,
  • podeszłego wieku,
  • wcześniejszych nieprawidłowości widzenia obuocznego,
  • zaburzeń psychicznych,
  • chorób serca,
  • występowania innych poważnych chorób.

 Jeśli nie występuje żadne z powyższych – uczestnik bez obaw może korzystać z okularów wirtualnej rzeczywistości bez uprzedniego kontaktu z lekarzem, chyba że mimo wszystko widzi taką konieczność.

Ze względu na możliwe oddziaływanie na uczestników szkolenia, kursy z użyciem okularów VR trwają zwykle ok. 15-20 minut. Jest to optymalny czas, by uczestnik przeszedł daną aplikację i uniknął nieprzyjemnych objawów. Biorąc pod uwagę liczbę gogli, jaką dysponujemy, możemy jednocześnie przeszkolić nawet kilkunastu pracowników. To sprawia, że w ciągu zaledwie jednego dnia w szkoleniu może wziąć udział cała firma – w zależności od tego, ilu pracowników chce przeszkolić klient.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?