Idź do strony głównej

Coaching zdrowia i budowanie nawyków zdrowotnych

Zmieniające się potrzeby pracowników i zwracanie coraz większej uwagi na kwestie zdrowotne wymagają od pracodawców większego skupienia się na tematyce edukacji zdrowotnej i zapewnienia pracownikom ciekawych, rozwijających benefitów. Jest to ważne nie tylko z uwagi na dbanie o zdrowie pracowników i poszerzania świadomości dotyczącej profilaktyki na temat m.in. chorób cywilizacyjnych i nowotworowych oraz różnego rodzaju dolegliwości fizycznych i psychicznych.

Skupienie się na kwestiach zdrowotnych przynosi także mnóstwo korzyści dla poprawy skuteczności i wydajności organizacji oraz poprawy wizerunku firmy wśród pracowników i na zewnątrz niej. Chcąc odpowiednio zadbać o te obszary, warto skorzystać z profesjonalnego coachingu i zdecydować się na specjalistyczne wsparcie. Na czym polega taka usługa, jakie korzyści przynosi i jak wygląda proces jej wdrażania?

Proces coachingowy i zmiana stylu życia – na czym polega usługa?

Większe zwracanie uwagi na benefity dotyczące zdrowia i rosnąca świadomość na temat zdrowia pracowników u pracodawców sprawiła, że coraz częściej poszukiwane są programy promocji zdrowia w firmie. Jednym z takich rozwiązań są programy zmiany nawyków, kompleksowo wpływające na ważne obszary życia pracowników, ułatwiające samorozwój i poszerzenie wiedzy w aspektach zdrowia i profilaktyki. Podczas trwania programu, wybrani pracownicy będą pracować z trenerem zdrowia nad wybranymi obszarami.

Usługa skierowana jest do pracodawców świadomych potrzeb zdrowotnych swoich pracowników, a także dla firm, które chcą realnie wesprzeć swoich pracowników w walce o realizację własnych celów zdrowotnych. Indywidualnie natomiast program kierowany jest do osób, które chcą zmienić nawyki na zdrowsze, poprawić wyniki badań, wrócić do prawidłowej wagi ciała.

Jakie działania oferujemy w ramach programu coachingu zdrowia?

Zgodnie z potrzebami klienta, istnieje możliwość wydłużenia programu coachingowego o 6 tygodni. Potrwa on wtedy łącznie nieco ponad 3 miesiące, w ramach których przeprowadzonych zostanie 5 warsztatów dla pracowników. Na zakończenie programu zaplanowany jest warsztat podsumowujący, a także wspólne zdjęcie uczestników oraz wręczenie certyfikatów i rozdanie nagród. Na życzenie klienta możemy zorganizować również zdrowy poczęstunek dla uczestników finału.

Aby jeszcze lepiej zadbać o promocję zdrowia w firmie, po zakończeniu programu zapewniamy dodatkowo możliwość organizacji dnia zdrowia dotyczącego dowolnej tematyki dla wszystkich pracowników firmy celem edukacji prozdrowotnej i integracji zespołu.

Jak health coaching pomaga w osiąganiu celów zdrowotnych?

Co może zmienić uczestnictwo w programie i jakie są jego główne założenia? Celem programu coachingowego jest:

W ramach całego programu uczestnicy są pod opieką doświadczonych specjalistów – dietetyka, trenera personalnego i coacha. To pozwala na kompleksowe działania w budowaniu zdrowych nawyków.

Inwestycja w zdrowie i motywację pracowników - dlaczego warto zdecydować się na program coachingowy?

Realizacja programu zmiany stylu życia i poprawy zdrowia przynosi mnóstwo korzyści nie tylko dla pracowników, którzy biorą udział w zaplanowanych aktywnościach, ale również dla działania całej organizacji. 

Korzyści dla pracodawcy:

Korzyści dla pracownika:

Chcesz dowiedzieć się, jak usługa coachingu zdrowia mogłaby wyglądać w Twojej organizacji?

Napisz do nas, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Profesjonalny coaching zdrowia w Twojej firmie – jak wygląda początek współpracy?

Współpracując w obszarze zdrowia z firmami z wielu branż wiemy, że każda organizacja ma własną specyfikę pracy, wyzwania i problemy. Dlatego podejmując współpracę, stawiamy na indywidualne podejście do wymagań klienta i opracowanie spersonalizowanego planu działania, tak aby usługa była dostosowana do rzeczywistych potrzeb danej firmy. W jaki sposób rozpoczynamy współpracę?

Na początku, podczas krótkiego spotkania staramy się jak najdokładniej zbadać potrzeby i oczekiwania klienta w zakresie coachingu zdrowia w firmie. Następnym krokiem będzie zorientowanie się w potrzebach zdrowotnych pracowników i ich ewentualnych problemach zdrowotnych.

Znając potrzeby i oczekiwania klienta oraz jego pracowników, nasi specjaliści zdrowia ustalają zakres działań i sposób organizacji programu. Wspólnie z klientem wypracowywany jest regulamin programu coachingowego. Ustalenia finalnej wersji programu dotyczą m.in. częstotliwości spotkań, formy warsztatów, wewnętrznej komunikacji promocyjno-informacyjnej u klienta celem rozpropagowania programu. Nasi specjaliści udostępniają pracownikom klienta ankiety kwalifikacyjne do programu zmiany stylu życia (ważna jest motywacja uczestników do procesu zmiany czy zakres działań do poprawy). Na koniec tego etapu wybierane są osoby do realizacji programu.

Ile kosztuje profesjonalne wsparcie specjalisty zmiany nawyków dla pracowników?

Z uwagi na to, że każdorazowo indywidualnie podchodzimy do planowania zakresu usługi dla danego klienta, finalna cena usługi różni się w zależności od tych ustaleń. Warto zatem jak najszybciej oszacować różne wytyczne, takie jak np. liczba pracowników objętych programem coachingu zdrowia. Od czego zależy ostateczna cena? Koszt usługi jest zróżnicowany w zależności od:

Dopiero po ustaleniu powyższych danych z klientem i poznaniu wszystkich wytycznych, możliwa jest realna wycena usługi. Finalna cena usługi w przeliczeniu na uczestnika programu może zaczynać się do 600,00 zł netto.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego w organizacji - dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat edukacji zdrowotnej oraz wellbeingu w organizacji? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie ciekawe artykuły na temat tego, jak zadbać o zdrowie emocjonalne i fizyczne pracowników i w jaki sposób wdrożyć w firmie programy pomocne w osiąganiu celów zdrowotnych.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?