Idź do strony głównej

Konsultacje dietetyczne dla pracowników

Wraz ze wzrostem świadomości na temat wpływu stanu zdrowia pracowników na efektywność pracy, pracodawcy zaczynają zwracać uwagę na aspekt promowania zdrowego stylu życia w firmie, m.in. zbilansowaną dietę. O tym, że jest to słuszny kierunek informują także wyniki badań i raportów. Zgodnie z wynikami badań, które przeprowadziła organizacja HERO (Health Enhancement Research Organization), regularne spożywanie zbilansowanych posiłków pozwala pracownikom na osiągnięcie aż o 25% większej wydajności w pracy.

Inwestycja w zdrowie pracowników to inwestycja w lepsze funkcjonowanie organizacji. Jednym ze sposobów na poprawę samopoczucia pracowników i wpojenia im zasad odżywiania skutkujących poprawą diety są konsultacje dietetyczne w firmie.

Kompleksowe konsultacje dietetyczne w firmie – inwestycja w zdrowie pracowników

Konsultacje z dietetykiem, dzięki którym pracownicy poznają i wdrażają zdrowe zasady odżywiania to jeden z ciekawszych benefitów, który wzbudza coraz większe zainteresowanie.

Na czym polegają konsultacje dietetyczne dla pracowników? W zależności od potrzeb organizacji możliwe są jednorazowe konsultacje, np. podczas eventu takiego jak dni zdrowia. Można także zdecydować się na usługę konsultacji dietetycznych online lub stacjonarnych, dostępnych dla pracowników indywidualnie, po wcześniejszym zapisaniu się na konkretną godzinę. Konsultacja dietetyczna w formie online trwa ok. 60 minut i odbywa się na platformie MS Teams.

Do organizacji zapisów służy dedykowana platforma. Dzięki temu w zapisy nie są angażowane działy HR i BHP u klienta. Konsultacje mogą być realizowane w formie długofalowego doradztwa dietetycznego. Istnieje możliwość zorganizowania gabinetu dietetycznego u pracodawcy.

Plan indywidualnych porad dietetycznych jest spersonalizowany i ustalany odrębnie dla każdej organizacji. To od ostatecznie wybranej wysokości abonamentu usług zależeć będzie, na ile godzin konsultacji będą mogli zapisywać się pracownicy.

Konsultacje prowadzi dietetyk – specjalista odpowiednio przygotowany merytorycznie i posiadający doświadczenie. Podczas odbywających się na żywo indywidualnych konsultacji dietetyk może przeprowadzić analizę składu ciała i edukację żywieniową dopasowaną do stanu zdrowia i celów pacjenta. W trakcie konsultacji prowadzi pracownika (pacjenta) przez proces zmiany nawyków żywieniowych, a podczas kolejnych spotkań analizuje postępy i wprowadza działania korygujące. Efektem ma być długofalowa zmiana i podniesienie świadomości żywieniowej pracownika (pacjenta) i danie mu siły sprawczej w dbaniu o swoje lepsze zdrowie.

Konsultacje z dietetykiem w firmie to dobry pomysł nie tylko dla osób borykających się z nadmierną wagą ciała. Z porad dietetyka można i warto skorzystać także w innych przypadkach np. zaobserwowaniu u siebie niewłaściwej relacji z jedzeniem, pogorszenia samopoczucia czy w przypadku różnych schorzeń, alergii i nietolerancji pokarmowych.

Organizując dla naszych klientów konsultacje dietetyczne zawsze dbamy o kwestię komunikacji z pracownikami. W tracie spersonalizowanej kampanii informacyjnej, otrzymują oni najważniejsze wytyczne, w tym m.in. w jaki sposób odbywają się konsultacje, jak mogą zapisywać się na spotkania indywidualne, a także jakich informacji będzie wymagał podczas pierwszej konsultacji dietetyk. Działania te możemy rozszerzyć również o kampanię edukacyjną, która daje pracownikom klienta więcej informacji na temat tego, jak budować swoje zdrowe nawyki żywieniowe.

Korzyści z konsultacji dietetycznych – dlaczego warto postawić na budowanie zdrowych nawyków?

Czy warto wdrożyć indywidualną opiekę dietetyka dla pracowników? Jakie korzyści mogą przynieść porady dietetyka w firmie?

Korzyści dla pracownika:

Korzyści dla firmy i pracodawcy:

Jak mogłaby wyglądać usługa konsultacji dietetycznych dla pracowników w Twojej organizacji?

Skontaktuj się z naszym specjalistą. Przygotujemy dla Ciebie ofertę, w której przestawimy możliwości wsparcia dietetycznego w Twojej firmie.

0 %

pracowników dużych firm jest zainteresowanych konsultacjami dietetycznymi lub psychologicznymi

0 %

wzrostu wydajności w pracy u osób regularnie spożywających zdrowe, zbilansowane posiłki

0 %

ankietowanych wykazuje zainteresowanie programami edukacji na temat zdrowych nawyków w firmie.

Zdrowie pracowników – edukacja żywieniowa i porady dietetyka

Jak najlepiej zadbać o poszerzenie świadomości na temat zdrowego stylu życia w firmie? Świetne efekty przynosi kompleksowe podejście do tematu i połączenie działań wspierających zdrowie pracowników – edukacji żywieniowej, indywidualnych porad dietetycznych, szkoleń dietetycznych oraz coachingu zdrowotnego. Dobrym rozwiązaniem będą także eventy takie jak dni zdrowia, poświęcone w całości zagadnieniom wpływu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej na profilaktykę chorób.

Profesjonalne porady dietetyczne – jak wygląda początek współpracy?

Każda firma ma własną specyfikę pracy i mierzy się z indywidualnymi wyzwaniami i problemami. Stąd też chcąc opracować dla danej organizacji plan opieki dietetycznej i zakres konsultacji ze specjalistą, staramy się najpierw jak najdokładniej poznać firmę klienta. To bowiem, w jakim zakresie zespół klienta będzie potrzebował wsparcia dietetyka zależy od wielu czynników, takich jak np. tryb pracy (praca siedząca czy fizyczna), zmianowość pracy, zróżnicowanie kadry pod kątem płci oraz wieku. Z tego powodu dla każdej z firm opracowujemy indywidualny plan działania, powstający w oparciu o te niezbędne informacje.

Zanim wdrożymy u klienta usługę polegającą na wsparciu dietetyka online lub w formie stacjonarnej dla pracowników, zapoznajemy się podczas szczegółowej rozmowy z jego oczekiwaniami oraz zagrożeniami i wyzwaniami w pracy jego pracowników.

Ile kosztują profesjonalne porady dietetyczne dla firm?

Każda firma będzie wymagała innego zakresu usług, dostosowanego do jej specyfiki. W związku z tym usługa indywidualnych konsultacji dietetycznych dla pracowników jest wyceniana dla konkretnej organizacji.

Od czego zależy cena pakietu konsultacji dietetycznych dla firm? Przede wszystkim od tego:

Po ustaleniu niezbędnych szczegółów przygotowujemy dla klienta spersonalizowaną ofertę kompleksowych konsultacji dietetycznych online lub spotkań stacjonarnych, dopasowaną do specyfiki i wyzwań organizacji.

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Zdrowie pracowników i edukacja żywieniowa na temat zdrowej diety – dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej w obszarze działań wspierających zdrowie pracowników i edukacji na temat zdrowego odżywiania? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły związane z edukacją żywieniową, eventami firmowymi i promocją zdrowego stylu życia.

Case studies

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?