Idź do strony głównej

Safety day – dzień bezpieczeństwa w Twojej firmie

Bezpieczeństwo pracowników to priorytet w organizacji. Za dbanie o przestrzeganie zasad bhp i bezpieczeństwo pracy odpowiedzialny jest pracodawca, który powinien zapewnić pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Jednym z elementów są oczywiście obowiązkowe szkolenia bhp. Warto jednak sięgnąć po dodatkowe formy podnoszenia kultury bezpieczeństwa w firmie i zorganizować safety day dla pracowników. Wysoki poziom kultury bezpieczeństwa jest bowiem ściśle uzależniony od poziomu wiedzy pracowników. Dodatkowo im bardziej atrakcyjna i nowoczesna forma edukacji i zastosowana metodyka, jak np. eventy o tematyce kultury bezpieczeństwa czy grywalizacja bhp, tym skuteczniej można wzbudzić zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Takie innowacyjne podejście nie tylko ułatwia przyswajanie informacji, ale także sprzyja budowaniu świadomości i postaw zgodnych z zasadami bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Kultura bezpieczeństwa w organizacji. Na czym polega safety day?

Event taki jak safety day ma za zadanie przede wszystkim podnieść świadomość pracowników na temat bezpieczeństwa pracy, uświadomić ich o tym, jakie są zasady bezpiecznego zachowania w miejscu pracy, a także, jak reagować na zagrożenia, co w konsekwencji przekłada się na zmniejszenie wypadkowości w firmie w wyniku zmian behawioralnych. Dzień bhp może przy tym obejmować dowolne obszary, w zależności od indywidualnych potrzeb firmy, zagrożeń występujących w miejscu pracy, procedur a także wymogów korporacyjnych. Współpracując z wieloma specjalistami z zakresu bhp, ergonomii, pierwszej pomocy i ppoż. możemy zorganizować event dopasowany do oczekiwań klienta. 

Tematyczne dni bezpieczeństwa w firmie

Zakres tematyczny safety days zależy od tego, jakie tematy klient będzie chciał poruszyć podczas eventu. Współpracując ze specjalistami z wielu obszarów, możemy zorganizować eventy w dowolnym zakresie, np.: 

Na życzenie klienta łączymy dowolne obszary, tak aby odpowiedzieć na aktualne wyzwania organizacji. Jeżeli największym zagrożeniem są np. wypadki drogowe w pracy kierowców i handlowców, zorganizujemy event dotyczący bezpiecznej jazdy np. z użyciem symulatora dachowania

Symulatory podczas dni bhp w firmie

Podczas safety days doskonałym uzupełnieniem będą także symulatory, dzięki którym pracownicy będą mogli lepiej zrozumieć kwestie poruszane w trakcie eventu. Co możemy zaoferować? 

Kombinezon geriatryczny

Symuluje ograniczenia fizyczne związane z wiekiem, różnego typu schorzeniami, a także nadmierną masą ciała. Ma za zadanie uświadomić uczestnikom, jak duży wpływ na wykonywanie podstawowych czynności oraz zadań zawodowych ma stan zdrowia i ciągła dbałość o kondycję fizyczną.  

Pozwala na kontrolowane dachowanie, w trakcie którego można sprawdzić, co dzieje się wewnątrz kabiny pojazdu podczas wypadku. Uświadamia o tym, jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa. Symulacja jest całkowicie bezpieczna, odbywa się w kontrolowanych warunkach pod okiem licencjonowanego instruktora jazdy.  

Symulacja zderzenia samochodu z nieodkształcalną przeszkodą. W trakcie symulacji, uczestnicy uświadamiają sobie, jak duże przeciążenia towarzyszą zderzeniom. Aktywność umożliwia rywalizację między uczestnikami. 

Stanowisko do treningu wymiany koła w bezpiecznych, komfortowych warunkach. Ćwiczenie może być realizowane pojedynczo lub w małych grupach. Może być realizowane w formie edukacyjnej lub konkursowej, także na czas lub w formie bezpośredniej rywalizacji między uczestnikami.

Urządzenie do treningu koncentracji, skracania czasu reakcji oraz ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zadaniem uczestnika będzie naciśnięcie możliwie największej ilości podświetlonych przycisków. Urządzenie umożliwia rywalizację między uczestnikami w formie zabawy.  

Służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Symulują zawartość alkoholu we krwi (między 0,8 a 3,5 promila), co ma wpływ na ograniczenie pola widzenia, podwójny obraz, błędy w oszacowaniu odległości, poczucie zagubienia i opóźnioną reakcję. Alkogogle uświadamiają pracownikom, jak niebezpieczne jest wykonywanie różnych czynności w stanie upojenia alkoholowego.

Eventy z goglami VR – nowoczesne podejście do podnoszenia kultury bezpieczeństwa w organizacji

Wykorzystanie nowych technologii w edukacji to nie tylko atrakcja dla pracowników, ale również możliwość doświadczenia, sprawdzenia i przećwiczenia swoich umiejętności w zakresie bhp w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Eventy wykorzystujące elementy wirtualnej rzeczywistości (gogle VR) zapewniają pracownikom możliwość utrwalenia jak największej ilości informacji, jednocześnie dostarczając nowe i fascynujące doświadczenia. Dysponujemy aplikacjami, które obejmują zakres:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak safety days mogłoby wyglądać w Twojej organizacji, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy spersonalizowaną ofertę dla Twojej firmy. 

Dlaczego warto organizować w firmach safety day?

Poza obowiązkowymi szkoleniami, warto organizować dla pracowników również dodatkowe dni poświęcone zagadnieniom z obszarów bhp i ppoż., a także pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród korzyści dla firmy i pracowników warto wymienić m.in.: 

Nie tylko zorganizujemy event oparty o wybraną tematykę, ale zadbamy również o inne aspekty dni bezpieczeństwa w firmie: 

Event na temat bezpieczeństwa pracy – od czego rozpoczynamy współpracę?

Współpracując z firmami z wielu branż wiemy, że w zależności od specyfiki organizacji, różnią się ich potrzeby co do tematyki poruszanej podczas dni bezpieczeństwa. Dlatego podczas wstępnej rozmowy będziemy chcieli jak najwięcej dowiedzieć się o danej organizacji – czym zajmuje się firma, ilu zatrudnia pracowników, z jakimi zagrożeniami i wyzwaniami mierzy się na co dzień, na jakich aspektach chciałby się skupić klient, gdzie ma być zorganizowane wydarzenie i skąd wziął się pomysł na organizację safety days. Każda z tych informacji jest dla nas bardzo cenna i pozwoli nam dopasować aktywności, które odpowiedzą na potrzeby klienta. 

Po ustaleniu niezbędnych, najważniejszych informacji, nasz specjalista przygotuje wstępną ofertę do konsultacji i akceptacji klienta. Przez cały czas wszystkie szczegóły będą ustalane z tym samym, dedykowanym zespołem ekspertów. 

Eventy takie jak safety day można połączyć również z dniem zdrowia w firmie. Sprawdź, jak organizujemy takie wydarzenia.

Ile kosztuje organizacja dnia bezpieczeństwa w firmie?

Z uwagi na to, że zakres eventu jest ustalany indywidualnie dla każdego przedsiębiorstwa, koszty organizacji safety day w firmie będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim istotne jest: 

Biorąc pod uwagę tak wiele zmiennych do ustalenia, każda usługa zorganizowania dni bezpieczeństwa w firmie jest wyceniana indywidualnie i dostostosowana do konkretnych wymagań organizacji. Pozwoli to optymalnie dostosować zakres i czas trwania eventu do budżetu klienta. 

Co o współpracy z nami mówią klienci?

Budowa kultury bezpieczeństwa, bhp i ppoż. – dowiedz się więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów na podniesienie bezpieczeństwa pracy i eventów? Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły dotyczące kultury bezpieczeństwa pracy i zdrowia pracowników. 

Zastanawiasz się, jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i poznać Twoje potrzeby.

Check Icon

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest NMS-Novelty Medical Supply Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 17, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: PL6381806423, REGON: 24302815400000, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000438742.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Wiadomość wysłana poprawnie

Czego szukasz?

Chcesz o coś zapytać?